زبری سنج و صافی سنج


admin اردیبهشت ۸, ۱۳۹۴ دقیقه مطالعه
iOS 14

زبری سنج و صافی سنج

زبری یا roughness میزانی برای تعیین بافت سطح است و با تعیین میزان تغییرات عمودی بر سطح نسبت به سطح صاف واقعی تعیین میشود .در صورتی که این تغییرات زیاد باشد سطح زبر و در صورت کم بودن نرم است .این کمیمت رول مهمی در تعیین اثر متقابل اشیاء با هم داشته و با دانستن آن بسیاری رفتارهای اجزاء مکانیکی قابل پیش‏‎بینی خواهد بود .برای مثال اشیاء زبر بیشتر در معرض خوردگی و ترک دار شدن هستند .برای اندازه گیری زبری از روشهای تماسی و غیر تماسی مختلفی استفاده میکنند .
در تجهیزات معمول برای اندازه گیری زبری که به زبری سنج یا Roughness tester معروف هستند از روش تماسی استفاده میکنند و یک هد نظیر سوزن های گرامافون بر روی سطح حرکت کرده با توجه به تعدد نوسانات و حداکثر جابجائی میتواند زبری سطح را مشخص کند .

زبری سنج و صافی سنج مدل Surface Roughness Tester TR100

Surface Roughness Tester TR100

در تجهیزات معمول برای اندازه گیری زبری که به زبری سنج یا Roughness tester معروف هستند از روش تماسی استفاده می کنند و یک هد نظیر سوزن های گرامافون بر روی سطح حرکت کرده با توجه به تعداد نوسانات و حداکثر جابجائی می تواند زبری سطح را مشخص کند. زبر سنج مدل TR100-110 قابلیت اندازه گیری زبری سطح با بیشترین دقت را دارا می باشد.

زبری سنج دیجیتال پیشرفته مدل  TR200/210/220

زبری سنج دیجیتال پیشرفته مدل TR200/210/220 با سنسور جداگانه و قابلیت اندازه گیری ۱۵ پارامتر زبری از جمله بهترین زبری سنج ها در نوع خود می باشد. یکی از بارز ترین ویژگی های این محصول قابلیت اتصال آن به کامپیوتر است.

مشخصات فنی دستگاه زبری سنج مدل TR200/210/220 به شرح زیر می باشد:

قابل استفاده در محل تولید، آزمایشگاه ، کارگاه و در کارخانه.

منوی بهره برداری آسان و صفحه نمایش ال سی دی بزرگ با نور پس زمینه.

باتری قابل شارژ.

مطابق با استاندارد ISO، سازگار با DIN، ANSI و استاندارد JIS.

نرم افزار پیشرفته برای TR200 و TR220 در دسترس است.

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Rating*